O POSTACIACH 

Herkules / Dwayne Johnson Heros, ale bardzo ludzki. Wprawdzie jest synem Zeusa, ale przeżywa zrozumiałe dla widowni rozterki. W dodatku ma magnetyczną wręcz charyzmę, która oddziałuje na otoczenie. Twórcy filmu uważali, że Johnson, czołowa gwiazda wrestlingu i uznany aktor o niewymuszonym wdzięku, będzie idealnym Herkulesem.

Amphiaraus / Ian McShane Duchowy przewodnik Herkulesa, skłaniający go, by zmierzył się ze swoimi demonami. Amphiaraus doznał wizji własnej śmierci, lecz walczy bez lęku, wierząc, że jego czas jeszcze nie nadszedł.

Autocylus / Rufus Sewell Nie może się równać siłą z innymi towarzyszami Herkulesa, ani rzecz jasna z nim samym, ale jest przemyślnym strategiem.

Tydeus / Aksel Hennie Niemy Tydeus, który przeżył masakrę w Tebach, jest lojalny wobec Herkulesa, ale czasem dochodzi w nim do głosu żądna krwi bestia.

Atalanta / Ingrid Bolsø Berdal Amazonkę i słynną łuczniczkę zagrała szwedzka aktorka. Przez kilka tygodni szkoliła się w posługiwaniu się łukiem, pod okiem cenionego eksperta Steve'a Ralphsa.

Jolaos / Reece Ritchie Krewniak Herkulesa i piewca jego legendy. Teraz ma ochotę sprawdzić się jako wojownik. 

Resus / Tobias Santelmann Przywódca rebeliantów przeciw władzy Cotysa, który stopniowo zdobywa zaufanie Herkulesa, wynajętego, by go zabić.

Król Eurysteusz / Joseph Fiennes Król Aten, na pozór fetuje Herkulesa, lecz nie należy mu zbytnio ufać.

Ergenia / Rebecca Ferguson – Nieufna wobec Herkulesa, lecz potem nawiązuje z nim rodzaj więzi. Myśli o bezpieczeństwie swego syna i tronu.

Cotys / John Hurt Król Cotys marzy o budowie wielkiego imperium i nie cofnie się przed niczym, by zamierzony cel osiągnąć.