STRESZCZENIE 

Ziemia, czternaście tysięcy lat temu. Udręczony półbóg Herkules błąka się po świecie. Syn potężnego Zeusa przez całe życie nie zaznał nic prócz cierpienia. Po wykonaniu dwunastu legendarnych prac i utracie rodziny, poświęca się krwawym bitewnym zmaganiom. Tylko one przynoszą mu ukojenie. Za towarzyszy ma szóstkę podobnych mu straceńców, których łączy zamiłowanie do wojny i nieustająca bliskość śmierci. Los siódemki desperatów odwróci się, gdy król Tracji zechce, by uczynili jego armię najpotężniejszą na świecie. Błąkający się najemnicy dostrzegą, jak nisko upadli, gdy na swej drodze spotkają wojowników jeszcze bardziej bezwzględnych i żądnych krwi, niż oni sami.

Herakles (w wersji rzymskiej Herkules) to jedna z najsłynniejszych i przez wieki popularnych postaci mitologii greckiej. Jeden z herosów, syn boga Zeusa i śmiertelniczki Alkmeny. Sławny z powodu swej wielkiej siły, odwagi i niezwykłych umiejętności wojennych, zwłaszcza celnego strzelania z łuku. Czczony najpierw na Peloponezie, wreszcie w całej Grecji i Rzymie, jako heroiczny wyzwoliciel ludzkości. Choć zdolny do wielkiej wytrwałości, poświęceń i pracy, odznacza się zarazem grubiaństwem, gwałtownością, skłonnością do ucztowania, alkoholu oraz kobiet. Pozostawił po sobie trudne do zliczenia potomstwo. Stał się tematem wielu dosadnych greckich i rzymskich komedii, ale bywał także bohaterem tragicznym. Jednocześnie filozofowie dostrzegali w nim wzorzec życia pełnego nieustannego trudu i wyrzeczeń na rzecz innych, wręcz całej ludzkości. 

Darzony sympatią przez Zeusa i Atenę, był prześladowany przez zazdrosną żonę Zeusa, Herę. Oficjalnie Herakles był synem Alkmeny i Amfitriona, króla Tyrynsu. Jednak prawdziwym ojcem Heraklesa był Zeus, który spłodził go, przybierając postać męża Alkmeny.