EKIPA 

Dwayne Johnson (Herkules) Urodził się 2 maja 1972 roku w Hayward, stan Kalifornia. Jego dziadek Peter Fanene Maivia i ojciec Rocky Johnson byli gwiazdami wrestlingu. Dzięki zdolnościom sportowym Dwayne dostał się na Uniwersytet Miami, gdzie wraz z tamtejszą drużyną footballu amerykańskiego zdobył trzykrotnie tytuł National Championship (1991, 1992, 1995). Z powodu kontuzji zrezygnował z kariery i, idąc w ślady ojca i dziadka, został wrestlerem, występując z wielkimi sukcesami pod pseudonimem The Rock. Karierę filmową rozpoczął na dobre w filmie „Mumia powraca”. Johnson jest znanym filantropem, założył Rock Foundation, promującą zdrowie i sport wśród dzieci na całym świecie. 

John Hurt (Cotys) Urodził się 22.01.1940 roku w Shirebrook, Wielka Brytania. Niezwykle ceniony aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, którego kariera trwa już ponad pół wieku. Występował w wielkich, widowiskowych hollywoodzkich przebojach, jak „Obcy – 8 pasażer Nostromo”, „Hellboy” i „Hellboy II: The Golden Army”, czy „V for Vendetta”. Zwrócił uwagę występem w obsypanym Oscarami filmie Freda Zinnemanna „Oto jest głowa zdrajcy” oraz w kryminale Richarda Fleischera „10 Rillington Place”, za którą to rolę zdobył swą pierwszą nominację do prestiżowej nagrody BAFTA. Kolejnym szczeblem kariery był występ w „Midnight Express” (TVP: „Ekspres o północy”) Alana Parkera, co zaowocowało nominacją do Oscara i Złotym Globem za rolę drugoplanową. Zdobył nominacje do obu tych nagród za występ w „Człowieku słoniu” Davida Lyncha.

Ian McShane (Amphiaraus) Urodził się 29.09.1944 roku w Blackburn, w Anglii. Początkowo chciał iść w ślady ojca, znanego gracza w siatkówkę. Za poradą nauczyciela spróbował jednak sił w aktorstwie. Ukończył słynną szkołę teatralną Royal Academy of Dramatic Art. Obdarzony niezwykłym głosem, często grywał łajdaków. Zdobył Złoty Glob za występ w serialu „Deadwood“ (2005).

Brett Ratner (reżyseria) Urodził się 28.03.1969 roku w Miami Beach, USA. Studiował w Izraelu i na New York University. Z sukcesem wyreżyserował kilkaset wideoklipów (min. Courtney Love, Wu-Tang Clan, Miley Cyrus). Wielki sukces odniósł komediową trylogią akcji „Godziny szczytu” z Jackie Chanem i błyskotliwą adaptacją „Czerwonego smoka” według Thomasa Harrisa.