ZAPOWIEDZI 2014

GRUDZIEŃ 

 

Mów mi Vincent

12

12

14

Tytuł oryginalny: St. Vincent

Opis: Vincent (Bill Murray) to zgryźliwy mizantrop, któremu dni upływają na wyścigach konnych, w ulubionym barze i w towarzystwie zaprzyjaźnionej nocnej damy (Naomi Watts). Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy) z synem Oliverem. Powitanie nowych sąsiadów odbywa się bez ciepłych słów i nie zapowiada początku pięknej przyjaźni. Jednak wiecznie spłukany Vin dostrzega szansę na podratowanie swego opłakanego budżetu. Zostaje może nie najtańszą, ale na pewno najbardziej ekscentryczną niańką w mieście.
W obsadzie „Mów mi Vincent” znaleźli się prawdopodobnie najzabawniejszy człowiek na świecie Bill Murray ("Między słowami"), Melissa McCarthy („Gorący towar”) oraz Naomi Watts („Niemożliwe”).

Obsada: Melissa McCarthy, Bill Murray, Naomi Watts

Reżyseria: Theodore Melfi

Produkcja: Chernin Entertainment, Crescendo Productions, Goldenlight Films, The Weinstein Company

Gatunek: komedia

Czas trwania: 102 minuty

Dozwolony od: 12 lat

 

 

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

26

12

14

Pokazy przedpremierowe: od 25 grudnia

Tytuł oryginalny: The Hobbit: The Battle of Five Armies

Opis: Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”, to opowieść pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – „Hobbit: Niezwykła podróż” (2012) oraz „Hobbit: Pustkowie Smauga” (2013), nadszedł czas na film zamykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona: „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”.
Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor?

Obsada: Hugo Weaving, Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchett, Orlando Bloom

Reżyseria: Peter Jackson

Produkcja: New Line Cinema, Metro-Goldwyn-Mayer, WingNut Films, 3Foot7

Gatunek: fantasy, przygodowy

Czas trwania: 175 minut

Dozwolony od: 7 lat