W kinach 2011

GRUDZIEŃ

 
   
 

 

09.12.11

 

Tytuł oryginalny: Machine Gun Preacher

Opis: Sam Childers, narkotykowy diler i członek gangu motocyklowego, w dramatycznych okolicznościach nawraca się i rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce. Na drodze stają mu miejscowi watażkowie, którzy sprawują w Sudanie krwawe rządy. Pozbawieni skrupułów, wcielają do armii dzieci i wysyłają je na wojnę. Childers nie będzie przebierał w środkach, walcząc o życie sierot i o odkupienie własnych grzechów.

Obsada: Gerard Butler, Michelle Monagan, Michael Shannon 

Reżyseria: Mark Forster

Produkcja: Relativity Media, Virgin Produced, Apparatus Productions, GG Filmz, Moonlightning Films, Safady Entertainment, ITS Capital, Merlina Entertainment

LISTOPAD

 
   
 

3D

18.11.11

 

Tytuł oryginalny: Spy Kids 4D

Opis: Nowy film dla dzieci wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza wprowadza do kina przełomowy wynalazek – 4D. Reżyser zabiera widzów w odkrywczą podróż w czwarty wymiar dzięki zapachowym zdrapkom, które zmienią wyjście do kina w niespotykane dotąd przeżycie. Świat zapachu w kinie odkrywamy razem z Marissą (Jessica Alba), która wbrew pozorom wcale nie jest zwykłą gospodynią domową. Cierpliwa matka dla Cecila i Rebeki oraz kochająca żona Wilbura skrywa przed nimi wielką tajemnicę. W rzeczywistości bowiem pani domu jest agentką specjalną w stanie spoczynku. Jej poukładany świat wywróci się do góry nogami, gdy maniakalny Time Keeper (Jeremy Piven) zagrozi zniszczeniem Ziemi. Marissa zostanie zawezwana na pomoc przez szefa organizacji, w której utworzono oddział Małych Agentów. Do akcji wkraczają również Rebecca i Cecil. Muszą więc odłożyć kłótnie na bok i stworzyć zespół, który za pomocą hiperwymyślnych gadżetów ocali świat, a skutecznością zawstydzi samego Jamesa Bonda. 

Film w polskiej wersji językowej

Obsada: Jessica Alba, Antonio Banderas, Jeremy Piven, Joel McHale 

Głosów użyczyli: Agnieszka Grochowska, Natalia Jankiewicz, Franek Dziduch 

Reżyseria: Robert Rodriguez

Produkcja: Dimension Films, Troublemaker Films

 
   
 

04.11.11

 

Tytuł oryginalny: The Help

Opis: Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone
(gwiazda hitu kinowego „Zombieland”) grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa,
która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich
przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z
czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy.
Nominowana do Oskara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia
czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo
do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się
czasów i obyczajów.

Obsada: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer

Reżyseria: Tate Taylor

Produkcja: DreamWorks SKG, Reliance Big Entertainment, Participant Media, Imagenation Abu Dhabi FZ, 1492 Pictures, Harbinger Pictures

PAŹDZIERNIK

 
   
 

14.10.11

 

Tytuł oryginalny: Real Steel

Opis: Charlie Kenton jest weteranem walk wręcz. Jego kariera zakończyła się z chwilą, gdy panowanie na
ringu przejęły roboty. Teraz zajmuje się organizacją nielegalnych walk i renowacją robotów. Jest na
dnie, gdy w jego życiu pojawia się Max, który twierdzi, że jest jego synem. Chłopak motywuje go do
wytrenowania robota, który mógłby stanąć do walki o mistrzostwo. Stawki w tym brutalnym sporcie
są wysokie, a Charlie i Max mają tylko jedną szansę, by wrócić na szczyt.

Obsada: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Anthony Mackie, Dakota Goyo

Reżyseria: Shawn Levy

Produkcja: Touchstone Pictures, DreamWorks SKG, 21 Laps Entertainment, Angry Films, ImageMovers, Reliance Entertainment

WRZESIEŃ

 
   
 

3D

30.09.11

 

Tytuł oryginalny: 1920 Bitwa Warszawska

Opis: "1920 Bitwa Warszawska" to wielki fresk historyczny o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. To także jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce, pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, nominowany do Oscara mistrz wielkich widowisk historycznych.
Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan (Borys Szyc), poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego (Adam Ferency), który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy.
Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski (Daniel Olbrychski), generał Tadeusz Rozwadowski (Marian Dziędziel), pułkownik Wieniawa-Długoszowski (Bogusław Linda), a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin.
Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat 20. ukazując wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków.

Obsada: Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Adam Ferency, Ewa Wiśniewska, Stanisława Celińska, Grażyna Szapołowska 

Reżyseria: Jerzy Hoffman

Produkcja: Zodiak Jerzy Hoffman Film Production Sp. z o.o., współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki filmowej

 
   
 

3D

02.09.11

 

Tytuł oryginalny: Fright Night

Opis: Życie nastoletniego Charliego Brewstera (Anton Yelchin) w końcu układa się tak jak trzeba: jest popularny i umawia się z najfajniejszą dziewczyną w szkole. Problemy pojawiają się z chwilą gdy do domu obok wprowadza się Jerry (Colin Farrell) – z pozoru świetny facet, ale jest w nim coś niepokojącego i tylko Charlie zdaje się to zauważać. Pozostali - wliczając w to matkę Charliego (Toni Collette) – nie dostrzegają odmienności nowego sąsiada. Po wnikliwych obserwacjach sąsiada nastolatek dochodzi do jedynego słusznego wniosku – Jerry jest wampirem, a Charlie na własną rękę musi pozbyć się potwora żerującego w jego dzielnicy.

Obsada: Colin Farrell, Toni Colette, Anton Yelchin

Reżyseria: Craig Gillespie

Produkcja: Albuquerque Studios, DreamWorks SKG, Gaeta, Rosenzweig Films, Michael De Luca Productions

SIERPIEŃ

 
   
 

3D

26.08.11

 

Tytuł oryginalny: The Lion King 3D

Opis: Najwspanialsza animacja wszechczasów powraca do kin w rytmie Hakuna Matata!
Bohaterem pięknej opowieści o przyjaźni i dojrzewaniu jest młody lew Simba, syn króla Lwiej Skały, skazany na wygnanie wskutek intrygi swego stryja. Simba będzie mógł jednak liczyć na wsparcie nowych przyjaciół, Timona i Pumby, którzy nie opuszczą go w trudnych chwilach i pomogą mu powrócić do jego królestwa. Odnowiony cyfrowo klasyczny film Disneya w wybranych kinach będzie można zobaczyć w 3D.

Film w polskiej wersji językowej

Głosów użyczyli: Wiktor Zborowski, Michał Mech, Paweł Tucholski, Marek Barbasiewicz, Urszula Janowska, Krystyna Tyszkiewicz, Krzysztof Tyniec, Emilian Kamiński

Reżyseria: Roger Allers, Rob Minkoff

Produkcja: Walt Disney Animation Studios, Walt Disney Productions

LIPIEC

 
   
 

 

29.07.11

 

Tytuł oryginalny:  Winnie the Pooh

Opis: Ulubieniec wszystkich dzieci, największy fan miodu i nic-nie-robienia powraca do kin w klasycznej animacji. Kolejnego leniwego dnia w Stuwiekowym Lesie Kubuś wybiera się na poszukiwanie ukochanego miodku. Jako że jego rozumek nie jest zbyt wielki, przekręca znaczenie wiadomości, którą zostawił mu Krzyś. Według Kubusia wynika z niej, że jego przyjaciel został porwany przez tajemniczego stwora Bendezara. Dzielny miś mobilizuje pozostałych mieszkańców lasu, po czym wszyscy ruszają z heroiczną odsieczą Krzysiowi. Będzie to wyprawa pełna komicznych i wzruszających wydarzeń, która wprawi w zachwyt zarówno najmłodszych widzów, jak i wiernych od lat wielbicieli Kubusia.

Film w polskiej wersji językowej

Głosów użyczyli: Tadeusz Sznuk, Maciej Kujawski, Jan Pochyra, Włodzimierz Bednarski

Reżyseria: Stephen J. Anderson, Don Hall

Produkcja: Walt Dsine Animation Studios, Walt Disney Production

CZERWIEC

 
   
 

3D

29.06.11

 

Tytuł oryginalny: Cars 2

Opis: Zygzak McQueen trzy razy wygrał wyścig Piston Cup Championship w Kalifornii. Nadal mieszka w Chłodnicy Górskiej przy autostradzie 66, przyjaźni się ze Złomkiem i pozostałymi autami. Otrzymuje propozycję udziału w pierwszym wielkim światowym Grand Prix, podczas którego ma zostać wyłoniony najszybszy samochód świata. Zawody odbywają się w Japonii i kilku krajach Europy. W podróży towarzyszy mu wierny kumpel Złomek, który nie ma obycia w świecie i zaczyna irytować McQueena. W dodatku Złomek zostaje wzięty przypadkowo za amerykańskiego tajnego agenta. Wraz z brytyjskim szpiegiem Seanem McMission wpada na trop spisku związanego z wyścigami. Tymczasem Zygzak musi sobie dać radę z groźnymi sportowymi przeciwnikami, z zadufanym Francesco Paltegummim na czele. 

Film w polskiej wersji językowej

Głosów użyczyli: Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Witold Pyrkosz, Piotr Fronczewski

Reżyseria: Brad Lewis

Produkcja: Pixar Animation Studio, Disney Pictures

MAJ

 
   
 

3D

20.05.11

 

Tytuł oryginalny: Pirates of The Caribbean: On Stranger Tides

Opis: Ścieżki kapitana Jacka Sparrowa tym razem skrzyżują się ze ścieżkami pewnej kobiety z jego przeszłości (Penelope Cruz). Sparrow będzie zastanawiał się czy połączyła ich miłość, czy wyłącznie poszukiwania osławionego Źródła Młodości.
Kiedy kobieta zmusza go do wejścia na pokład statku pirackiego „Zemsta Królowej Anny” pod dowództwem osławionego Czarnobrodego (Ian McShane), Jack nie wie kogo winien się lękać bardziej – jej czy Czarnobrodego. 

Obsada: Johnny Depp, Penelope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane, Kevin R. McNally

Reżyseria: Rob Marshall

Produkcja: Jerry Bruckheimer, Walt Disney

KWIECIEŃ

 
   
 

15.04.11

 

Tytuł oryginalny: Scream 4

Opis: Sidney Prescott (Campbell) przyjeżdża do Woodsboro, które jest ostatnim punktem na trasie promocyjnej jej książki. Tu spotyka szeryfa Deweya Rileya (Arquette) oraz Gale (Cox), którzy są teraz małżeństwem. Niestety, pojawienie się Sidney sprowadza także zabójcę. Sidney, jej przyjaciele oraz całe miasteczko  znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. 

Obsada: Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette

Reżyseria: Wes Craven

Produkcja: Corvus Corax Productions, Dimension Films, Midnight Entertainment, Outerbanks Entertaiment

 
   
 

01.04.11

 

Tytuł oryginalny: Somewhere

Opis: Najnowszy film laureatki Oskara Sofii Coppoli (Między słowami), który zdobył Złote Lwy na festiwalu w Wenecji. Opowiedziana z humorem i dużą dawką empatii historia Johnny’ego Marco, aktora mieszkającego w legendarnym hotelu Chateau Marmont w Hollywood. Gwiazdor rozbija się po mieście Ferrari i ma nieograniczony dostęp do używek i wszelkich cielesnych przyjemności. 
Gdy u drzwi staje jego 11-letnia córka – Cleo, Johnny stanie przed wyzwaniem diametralnej zmiany swojego życia. 

Obsada: Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius

Reżyseria: Sofia Coppola

Produkcja: American Zoetrope, Focus Features, Medusa Film

MARZEC

 
   
 

18.03.11

 

Tytuł oryginalny: Wygrany

Opis: Oliver (Paweł Szajda) - wybitny, młody pianista - z nieznanych przyczyn przerywa tournée po Europie, przez co zadłuża się u organizatorów. Bez grosza przy duszy spotyka Franka (Janusz Gajos) - barwnego emerytowanego profesora matematyki, który od lat próbuje wygrać duże pieniądze na wyścigach konnych. Chętnie uczy młodego artystę zasad, jakimi rządzą się zakłady. Wspólne dążenie do wygranej dla każdego z nich oznacza co innego. Dla Oliviera stanowi drogę do lepszego poznania siebie i swoich pragnień. Dla Franka pieniądze są szansą na odzyskanie utraconej rodziny.
Dla obu zwycięstwo oznacza wolność...
Czy uda im się wygrać?

Obsada: Paweł Szajda, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Marta Żmuda-Trzebiatowska

Reżyseria: Wiesław Saniewski

Produkcja: Saco Films Ltd.

 
   
 

11.03.11

 

Tytuł oryginalny: Mars Needs Moms!

Opis: Wynieś śmieci! Zjedz brokuły! – po cóż innego potrzebna jest mama, niż po to żeby stale kazała nam robić coś na co nie mamy ochoty?
Dziewięcioletni Milo zmienia zdanie na ten temat z chwilą gdy jego mamę uprowadzają Marsjanie. Chcą wykraść jej matczyne instynkty i przekazać je nieporadnym marsjańskim niańkom. Milo najpierw ukrywa się na statku kosmicznym zmierzającym w kierunku Marsa. Jego misja wymaga przejęcia kontroli nad cała planetą. W tym brawurowym przedsięwzięciu pomoże mu ekscentryczny ziemianin i zaledwie jedna marsjańska rebeliantka. 

Film w polskiej wersji językowej

Głosów użyczyli: Kacper Andrzejewski, Edyta Olszówka, Igor Kwiatkowski, Anna Cieślak, Beata Tyszkiewicz

Reżyseria: Simon Wells

Produkcja: ImageMovers, Walt Disney Productions, Adult Swim, Stoopid Monkey, Williams Street

LUTY

 
   
 

18.02.11

 

Tytuł oryginalny: I Am Number Four

Opis: John Smith to młody mieszkaniec jednego z wielu prowincjonalnych miasteczek w USA. W rzeczywistości jest uciekinierem z pogrążonej w wojnie planety Lorien, który na Ziemi szuka schronienia. Gdziekolwiek nie ucieknie, narażony jest na śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony bezwzględnych prześladowców. Uwikłany w pozornie spokojną codzienność, teraz musi wybrać między walką o zwykłe życie na Ziemi, a realizacją swojego nadzwyczajnego przeznaczenia. Jest jednym z dziewięciu wybrańców. Według kolejności, jako numer cztery, teraz to on jest celem. 

Obsada: Alex Pettyfer, Dianna Agron, Teresa Palmer, Kevin Durand

Reżyseria: D.J. Caruso

Produkcja: DreamWorks SKG, Road Rebel

 
   
 

04.02.11

 

Tytuł oryginalny: London Boulevard

Opis: Głównym bohaterem filmu jest Mitchell (Colin Farrell), mężczyzna, który po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z kryminalną przeszłością. W tym celu zatrudnia się jako "złota rączka " w domu samotnej aktorki (Keira Knightley), a to staje się początkiem komplikacji. 

Obsada: Colin Farrell, Keira Knightley, Ray Winstone

Reżyseria: William Monahan

Produkcja: GK Films, Henceforth, London Boulevard, Projection Pictures