Bill Murray (Vincent)
Właśc. William James Murray. Amerykański aktor i scenarzysta. Urodził się 21 września 1950 roku w Wilmette, stan Illinois. Murray ma ośmioro rodzeństwa. Kształcił się w katolickiej szkole dla chłopców. Tam też podejmował pierwsze próby aktorskie; później w Regis College w Denver, skąd jednak został usunięty za posiadanie marihuany. Rozpoczynał karierę aktorską w zespole, który swą działalność opierał na improwizacji – Second City z Chicago. W estradową działalność wciągnął go starszy brat, Brian Doyle-Murray (znany aktor charakterystyczny, często pojawia się w filmach u boku brata). Potem Bill dołączył do National Lampoon’s Radio Hour, gdzie współpracował z tak słynnymi komikami, jak Dan Aykroyd, Gilda Radner i John Belushi. Wkrótce dołączył (w drugim sezonie realizacji) do twórców komediowego programu telewizji NBC „Saturday Night Live”. Zdobył nagrodę Emmy jako jeden z jego scenarzystów. Z wielkim sukcesem zagrał rolę przeznaczoną dla Johna Belushiego (który zmarł) w „Pogromcach duchów”. Zasłynął tym, że kręcąc scenę bójki w „Dziewczynie gangstera” rozbił nos Robertowi De Niro. Był współscenarzystą adaptacji powieści W. Somerseta Maughama „Ostrze brzytwy” („The Razor’s Edge“, 1984) oraz współscenarzystą i reżyserem kasowej komedii „Szybki szmal” („Quick Change“, 1990). W 2004 odniósł wielki sukces rolą starzejącego się aktora Boba Harrisa w filmie Sofii Coppoli „Między słowami”. Zdobył za nią Złoty Glob, nagrodę BAFTA, nominację do Oscara w kategorii Najlepsza pierwszoplanowa rola męska oraz wiele innych wyróżnień. Murray stale współpracuje z wybitnym reżyserem Wesem Andersonem. Za występ w jego filmie „Rushmore” otrzymał Independent Spirit Award. Jest autorem książki „Cinderella Story: My Life in Golf”. Zaśpiewał piosenkę „The Best Thing” w filmie Johna Watersa „Polyester” (1981). Był dwukrotnie żonaty, ma sześcioro dzieci.

Melissa McCarthy (Maggie) 
Urodziła się 26.08.1970 roku w Plainfield, stan Illinois. Zdobyła renomę jako komik estradowy w Nowym Jorku w latach 90. Tam też pojawiła się w wielu produkcjach teatralnych. Uczyła się w słynnym Actors' Studio. Przełomem w jej karierze była rola Sookie w serialu „Kochane kłopoty”. Potem były przeboje kinowe: „Druhny” oraz „Gorący towar”, gdzie stworzyła świetny duet z Sandrą Bullock. Zdobyła nagrodę Emmy za rolę w serialu „Mike i Molly” (2011) oraz nominację do Oscara za rolę drugoplanową w „Druhnach” (2012). 

Naomi Watts (Daka)
Urodziła się 28.09.1968 roku w Shoreham, w Anglii. Jak wspominała sama Watts, aktorką postanowiła zostać po obejrzeniu filmu „Sława” Alana Parkera. Początkowo grała w reklamach, a pierwszy raz na dużym ekranie pojawiła się, wraz ze swoją przyjaciółką Nicole Kidman, w filmie „Randka na przerwie”. Przełomem w karierze aktorki był występ u Davida Lyncha w „Mulholland Drive”. Od tamtej pory zaczęła coraz częściej dostawać role pierwszoplanowe. W 2002 roku zagrała w przebojowym horrorze „The Ring” w reżyserii Gore Verbinskiego, co umocniło jej zawodową pozycję. Rok później przyjęła rolę w filmie „21 gramów”, u boku Seana Penna. Za ten występ po raz pierwszy nominowano ją do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Wielką popularność przyniósł Watts udział w „King Kongu” Petera Jacksona. W 2012 roku ponownie otrzymała nominację do Oscara za rolę w filmie „Niemożliwe”.

Theodore Melfi (reżyseria)
Amerykański reżyser, scenarzysta i producent. Zdobył sławę jako twórca filmów reklamowych, których zrealizował przeszło setkę. Między innymi był autorem spotu MTV „Pizza Guy” z gwiazdorem porno Ronem Jeremy. Za tę reklamę oraz reklamówkę Budweisera „Oh My God” uhonorowano go prestiżową nagrodą Clio. Inna reklamówka, wykonana na zamówienie LA Film Festival, zatytułowana „Playground”, otrzymała Silver Award na London International Advertising & Design Awards. Jego fabularne krótkometrażówki zdobywały liczne nagrody. Jako scenarzysta Melfi pracował ostatnio nad remakiem filmu Martina Bresta „Going in Style”. Napisał też w 2010 scenariusz „I Am Rose Fatou” oraz „The Tender Bar” (według powieści J.R. Moehringera znanej w Polsce pod tytułem „Bar dobrych ludzi”) dla Columbii. Oba teksty czekają na realizację.