record

"Song to Song" to współczesne love story rozgrywające się w świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie, by zaistnieć w muzycznym świecie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza (Portman).

"Song to Song", rock'n'rollowe love story mistrza kina Terrence'a Malicka, w kinach oglądać będziemy od 19 maja. W obsadzie znaleźli się nominowani do Oscara Ryan Gosling ("La La Land", "Drive"), Michael Fassbender ("Wstyd", "Prometeusz") i Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem") oraz zdobywczyni Oscara Natalie Portman ("Jackie", "Czarny łabędź"). Na ekranie pojawiają się także muzycy reprezentujący różne pokolenia, jak Patti Smith, Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop, czy szwedzka piosenkarka indierockowa Lykke Li.

Pobierz PRESSBOOK

DANE FILMU
Tytuł oryginalny: Song to Song Produkcja: Buckeye Pictures, FilmNation Entertainment, Waypoint Entertainment See, USA
Premiera światowa: 10.03.2017
Premiera polska: 19.05.2017
Czas: 129 minut
Dozwolony od lat: 15
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

TWÓRCY
Reżyseria: Terrence Malick
Scenariusz: Terrence Malick
Kierownictwo muzyczne: Lauren Marie Mikus
Zdjęcia: Emmanuel Lubezki
Montaż: Rehman Nizae Ali, Hank Corwin, Keith Fraase
Scenografia: Jack Fisk
Dekoracje: Ruth De Yong
Kostiumy: Jacqueline West
Efekty specjalne: Steve Wolf
Producenci: Sarah Green, Nicolas Gonda, Ken Kao
Producent wykonawczy: Glenn Basner, Christos V. Konstantakopoulos, Tanner Beard
Koproducenci: Hans Graffunder, Elizabeth Lodge

AKTORZY
Ryan Gosling: BV
Rooney Mara: Faye
Michael Fassbender: Cook
Natalie Portman: Rhonda
Cate Blanchett: Amanda
Holly Hunter: Miranda
Bérénice Marlohe: Zoey
Val Kilmer: Duane
Lykke Li: Lykke
Olivia Applegate: Emma
Dana Falconberry: siostra Faye
Patti Smith, Iggy Pop, John Lydon, Florence Welch, Alan Palomo, Tegan Quin, Sara Quin, Anthony Kiedis, Michael Peter Balzary, Chad Smith, Josh Klinghoffer, Freddie Ross (Big Freedia), Naeem Juwan (Spank Rock), Black Lips: w roli siebie samych

Ryan Gosling (BV)

Kanadyjski aktor, producent i reżyser. Urodził się 12.11.1980 w London, Ontario. Przez dwa lata występował w „Klubie Myszki Miki” produkowanym przez Disney Channel (m.in. razem z Christiną Aguilerą i Keri Russell). Kiedy program zamknięto, grywał epizody w serialach telewizyjnych, takich jak „Droga do Avonlea”, czy „Breaker High”. Popularność przyniosła mu rola Herkulesa w serialu telewizji Fox „Młody Herkules”. W 2000 roku zagrał w filmie Boaza Yakina „Tytani”, co stało się początkiem jego filmowej kariery. Wielkie uznanie przyniosła mu rola w „Fanatyku”, który zdobył nagrodę jury na festiwalu w Sundance. Jego następny film, „Śmiertelna wyliczanka”, okazał się w USA finansową porażką, ale rola Ryana jako sadystycznego mordercy została doceniona przez krytyków. Przełomem stał się kasowy sukces filmu „Pamiętnik”. Od tego czasu gra różnorodne role w prestiżowych produkcjach. Był dwukrotnie nominowany do Oscara za rolę pierwszoplanową (za „Szkolny chwyt”, 2007 i „La La Land”, 2017). Za występ w „La La Land” zdobył Złoty Glob. Ma dwoje dzieci z aktorką Evą Mendes. W 2014 roku debiutował jako reżyser filem „Lost River”.

Rooney Mara (Faye)

Urodziła się 17.04.1985 w Bedford, stan Nowy Jork. Jest córką wiceprezesa New York Giants, i Kathleen McNulty (z domu Rooney), dawniej agentki nieruchomości, obecnie pisarki. Aktorka ma trójkę rodzeństwa: Daniela, Conora i Kate (ur. 1983), również znaną aktorkę teatralną i filmową. Jeszcze w czasie studiów Mara otrzymała rolę Julii w teatralnej adaptacji „Romea i Julii”. Po zagraniu w kilku filmach krótkometrażowych, rozpoczęła profesjonalną karierę aktorską. W 2009 roku magazyn „Filmmaker” uznał ją za nową twarz filmu niezależnego. Przełom w jej karierze nastąpił w 2010 roku. Mara wcieliła się w Nancy Holbrook, główną bohaterkę remake'u horroru „Koszmar z ulicy Wiązów” Samuela Bayera. Wystąpiła również w roli Eriki Albright, w dramacie „The Social Network” Davida Finchera. Współpraca z reżyserem ułożyła się pomyślnie i aktorka otrzymała angaż do roli Lisbeth Salander w thrillerze „Dziewczyna z tatuażem” („The Girl with the Dragon Tatoo” – nominacja do złotego Globu i Oscara). Ponownie obie te nominacje zdobyła za subtelny występ w filmie „Carol” Todda Haynesa, który przyniósł jej także nagrodę aktorską na MFF w Cannes.

Michael Fassbender (Cook)

Urodził się w Heidelbergu w Niemczech 2 kwietnia 1977 roku. Jego rodzice kilka miesięcy później przeprowadzili się do Irlandii, gdzie Michael dorastał w Killarney, County Kerry. Uczył się w St. Brendan's College w Killarney, a potem studiował aktorstwo w londyńskim Drama Center. Jego pierwsza główna rola to postać Sierżanta Burtona 'Pata' Christensona w miniserialu „Kompania braci”. Popularność zdobył w serialu „Hex”, gdzie wcielił się w upadłego anioła Azazela. Zdobył Puchar Volpi na MFF w Wenecji za występ w filmie „Wstyd” (2011). Założył firmę producencką Peanut Productions. Zdobył dwie nominacje do Oscara (2014 – za film „Zniewolony: 12 Years a Slave”, 2016 – za „Steve’a Jobsa”).

Natalie Portman (Rhonda)

Właśc. Natalei Hershlag. Urodziła się 9.06.1981 roku w Jerozolimie, jako córka lekarza i artystki. Od trzeciego roku życia mieszka w Nowym Jorku. Wcześnie odkryta przez agenta, występowała w reklamach, aby następnie otrzymać swoją pierwszą rolę w filmie „Leon zawodowiec” w reżyserii Luca Bessona, u boku Jeana Reno. Zagrała w „Gorączce” Michaela Manna, wcieliła się w córkę prezydenta USA w filmie „Marsjanie atakują” Tima Burtona, wystąpiła u Woody’ego Allena we „Wszyscy mówią: kocham cię!”. Odrzuciła rolę w „Lolicie” w reżyserii Adriana Lyne'a i w „Romeo i Julii” wizjonera kina Baza Luhrmanna. Wreszcie została królową Amidalą w trzech częściach „Gwiezdnych wojen”. Wybitną kreację stworzyła u Mike'a Nicholsa w „Bliżej” (Złoty Glob w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa, nominacja do Oscara). Zdobyła nagrodę Akademii za występ w „Czarnym łabędziu” (2011) i jeszcze jedną nominację za „Jackie” (2017). Absolwentka prestiżowego Uniwersytetu Harvarda, kształciła się także jako tancerka baletowa. Poza aktorstwem znana jest ze swojego zaangażowania w życie polityczne oraz działalność charytatywną. Ma dwoje dzieci z Benjaminem Milliepiedem.

Cate Blanchett (Amanda)

Urodziła się 14.05.1969 roku w Melbourne w Australii. Ukończyła National Institute of Dramatic Art. Wkrótce zdobyła renomę jako aktorka teatralna. Występowała z grupą Company B, będącą nieformalnym stowarzyszeniem aktorów, wśród których znajdowali się Geoffrey Rush, Gillian Jones i Richard Roxburgh. W 1998 zagrała królową Elżbietę I w „Elizabeth”, filmie wyreżyserowanym przez Shekhara Kapura, za którą to rolę otrzymała Złoty Glob dla najlepszej aktorki i nagrodę BAFTA w tej samej kategorii. Nominowano ją także do nagrody Gildii Aktorów Filmowych i do Oscara. Nominację do Złotego Globu otrzymała za rolę w filmie „Veronica Guerin” (reż. Joel Schumacher), opartej na faktach historii irlandzkiej dziennikarki, zabitej w 1996 roku przez handlarzy narkotyków. Za drugoplanową rolę w filmie „Aviator” („The Aviator”) Martina Scorsese zdobyła w 2005 roku Oscara. Kolejnego Oscara, tym razem za rolę pierwszoplanową, otrzymała za występ w „Blue Jasmine” Woody’ego Allena w 2014 roku.

Terrence Malick (reżyseria i scenariusz)

Urodził się 30.11.1943 w Ottawie, stan Illinois. Niezwykle oryginalny reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Debiutował w 1973 filmem „Badlands”. W niezwykłym, stylu opowiedział w nim historię o parze młodocianych zabójców przemierzających pustynie Montany oraz Dakoty i z zimną krwią mordujących ludzi spotkanych po drodze. „Niebiańskie dni” z 1978 to rozgrywająca się w początkach XX wieku na amerykańskim Zachodzie opowieść o miłosnym trójkącie. Jednym z ważniejszych dzieł Malicka jest nakręcona po dwudziestoletniej przerwie, oparta na książce Jamesa Jonesa o tym samym tytule „Cienka czerwona linia”, zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie. Film, będący medytacją na temat źródeł przemocy, na MFF w Berlinie w 1999 zdobył Złotego Niedźwiedzia; był także nominowany do Oscara w siedmiu kategoriach. Sam Malick zdobył nominacje w kategoriach: reżyseria i najlepszy scenariusz adaptowany. Film „Drzewo życia” zdobył Złotą Palmę na 64. MFF w Cannes. Malick pracował także jako dziennikarz. Po nakręceniu „Niebiańskich dni” wyjechał do Francji i na niemal 20 lat zniknął z filmowego światka. Z wykształcenia jest filozofem, pracował – często jako anonimowy – „doktor scenariuszy”. Jego niezwykły wizualny styl budzi powszechnie uznanie, a skłonności do kręcenia współczesnych moralitetów – konfuzję części krytyki. Zwykle korzysta z naturalnego światła i używa starannie dobranej muzyki klasycznej.