INFORMACJE 2014

"Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - triumf trylogii Jacksona i polski rekord otwarcia!

29

12

14

Ostatnia część trylogii w reżyserii Petera Jacksona, który w brawurowy sposób zekranizował Tolkienowskiego "Hobbita", ustanowiła nowy rekord weekendu w historii polskich kin pod względem wpływów. Film,  który przez trzy dni obejrzało 693 563 widzów, zarobił 15 247 302 PLN. To także najlepsze polskie otwarcie pod względem liczby widzów w dziejach dystrybucji aktorskiego filmu fabularnego. 
Razem z pokazami przedpremierowymi "Bitwę Pięciu Armii" zobaczyło 876 262 widzów, co przełożyło się na 19 165 612 PLN wpływów. Przed  rokiem część druga trylogii - "Hobbit: Pustkowie Smauga", również  ustanowiła rekord polskiego box office'u, przebity teraz przez część  trzecią. - Zawsze pragnąłem kręcić filmy, które sam chciałbym obejrzeć  w kinie. I to jest dla mnie najważniejszy drogowskaz - mówił reżyser Peter Jackson.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Drużyna Thorina Dębowej Tarczy (Richard Armitage), z którą wędruje hobbit Bilbo Baggins (Martin Freeman), mierzy się z przerażającym smokiem Smaugiem. Ten opuszcza Samotną Górę, by siać zniszczenie. Stojący na czele sił zła czarnoksiężnik Sauron zgromadził wokół siebie armię orków i goblinów. Krasnoludy, elfy i ludzie muszą się zjednoczyć, jeśli chcą przeciwstawić się śmiertelnemu zagrożeniu. Czy jednak sojusz różnych ras zamieszkujących Śródziemie przetrwa? Wzajemne konflikty i niechęci stawiają przymierze pod znakiem zapytania.

"Hobbit: Bitwa pięciu armii" w kinach od 25 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

Gandalf wita podróżujących na Dworcu Centralnym!

25

12

14

Na hali głównej Dworca Centralnego można oglądać rzeźbę Gandalfa, jednego z kluczowych bohaterów filmowej trylogii Petera Jacksona pt. "Hobbit". Ostatnią część sagi, "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" będzie można oglądać na ekranach polskich kin już od 25 grudnia.
Gandalf jest dobrym duchem wyprawy krasnoludów, choć niekiedy jego postępowanie może budzić wątpliwości. - Niektórzy uważają go za manipulatora komentował odtwórca tej roli, Ian McKellen. - Ja jednak jestem zdania, że to przede wszystkim postać troszcząca się o losy  Śródziemia i jego mieszkańców. Jackson mówił z rozrzewnieniem: -  Gdy Ian pojawił się na planie, pomyślałem: Gandalf wrócił. To dość niesamowite, jak ta rola się z nim zrosła. To zresztą dotyczy także  innych aktorów. Jak cienka stała się linia pomiędzy postaciami i aktorami!
Cate Blanchett, odtwórczyni roli Galadrieli miała własne spostrzeżenia dotyczące postaci Gandalfa: - Jest niezwykłym, mitycznym bohaterem, dlatego że nie waha się wstąpić w mrok, wyjść na spotkanie niejasnemu, mrocznemu zagrożeniu, na  które nikt nie jest przygotowany. Zdaje sobie sprawę, że stawka jest bardzo wysoka.

[VIDEO] Rzeźba Gandalfa i mural w Warszawie.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

"Hobbit: Bitwa pięciu armii" w kinach od 25 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

„Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” w kinach już w pierwszy dzień świąt!

23

12

14

Trzecia część trylogii w reż. Petera Jacksona, zrealizowanej na podstawie „Hobbita” J.R.R. Tolkiena – „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”, w polskich kinach pojawi się już w pierwszy dzień świąt (25.12).
Współscenarzystka Philippa Boyens wspominała: – Peter był jak prawdziwy generał, planujący każdy ruch wielkich armii. Lecz ani na chwilę nie zapominał, że nie chodzi tylko o widowiskowość, ale i o przekonujące sportretowanie bohaterów. W ostatniej odsłonie cyklu spotkamy wielu znanych z poprzednich części aktorów. Ian McKellen, dla którego już praca przy „Władcy pierścieni” była niezwykłym doświadczeniem, powraca jako Gandalf Szary. – Gandalf stał się realną częścią mojego życia – mówił. – Dla wielu fanów, których spotkałem, to ja jestem jego wcieleniem, a dziesięcioletnie dzieciaki, które nie pamiętają premiery pierwszego filmu, mówią mi, że już nie mogą doczekać się „Hobbita”. Ponownie pojawiają się także m.in.: Cate Blanchett jako królowa elfów Galadriela, legendarny gwiazdor kina grozy Christopher Lee jako demoniczny czarodziej Saruman, Orlando Bloom jako elf Legolas. Martin Freeman („Autostopem przez Galaktykę”, serial „Sherlock”) zagrał główną rolę – hobbita Bilba Bagginsa. Benedict Cumberbatch („Piąta władza”, serial „Sherlock”) pojawił się zaś w dwóch wcieleniach – smoka Smauga i żądnego władzy, mrocznego Saurona. Tak opisywał tę postać: – Sauron, zawieszony między dwoma stanami, cielesnością i obecnością duchową, emanuje potężnym złem. Ma ogromną moc – korumpowania, kuszenia. Jest samolubny, sieje destrukcję, jego celem jest nieograniczona władza. Pierwszy film trylogii odniósł oszałamiający sukces prestiżowy i kasowy (wpływy szacuje się na ponad miliard dolarów!). Druga część spotkała się z równie dobrym przyjęciem: wpływy przekroczyły 958 milionów dolarów. Wszystkie trzy zrealizowano w technice 3D. Richard Armitage („Epicentrum”, „Captain America – Pierwsze starcie”), który zagrał kluczową postać Thorina Dębowej Tarczy, powiedział, że ten cykl sześciu filmów (wraz z „Władcą pierścieni”) to dzieło „największego wielbiciela Tolkiena i największego wielbiciela kina”.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

Po przetrwaniu ataku orków i goblinów oraz nieudanej próbie zabicia Smauga, krasnoludy, elfy i ludzie muszą się zjednoczyć, by przeciwstawić się potężnym siłom zła, na czele których staje czarnoksiężnik Sauron. Wzajemne konflikty i niechęci sojuszników stawiają jednak przymierze pod znakiem zapytania... Tymczasem Smaug pustoszy Esgaroth – Miasto na Jeziorze, a wielka armia orków i wargów zmierza ku Samotnej Górze. 

"Hobbit: Bitwa pięciu armii"
w kinach od 25 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film

"Hobbit: Bitwa pięciu armii" - pierwszy zwiastun z polskimi napisami

31

07

14

"Hobbit" (reż. Peter Jackson), filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będąca wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni", to opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci. Bilbo Baggins (Martin Freeman), który w towarzystwie czarodzieja Gandalfa  (Ian McKellan) oraz trzynastu krasnoludów prowadzonych przez Thorina Dębową Tarczę (Richard Armitage), wyruszył w epicką podróż, by odzyskać królestwo Erebor, utracone niegdyś przez Krasnoludy, będzie musiał zmierzyć się z niebezpieczeństwami, o jakich mu się nawet nie śniło. 

Przypomnijmy, że filmy "Hobbit: Niezwykła podróż" (2012) i "Hobbit: Pustkowie Smauga" (2013), czyli pierwsza i druga część trylogii, cieszyły się ogromnym powodzeniem - razem miały w Polsce ponad czteromilionową widownię! Na grudzień zapowiadana jest część trzecia, czyli przed nami jeszcze powrót do Śródziemia i wielki finał. A my już teraz możemy oglądać zwiastun teaser z polskimi napisami.

[VIDEO] Zwiastun do linkowania z serwisu Youtube.

"Hobbit: Bitwa pięciu armii" w kinach od 26 grudnia!

B.B.PR dla Forum Film