Już milion widzów w Polsce obejrzało "Hobbita"!

02.01.13 [B.B.PR dla Forum Film]

W Polsce możemy mówić o wybuchu prawdziwej hobbitomanii. Wczoraj, 1 stycznia, "Hobbita: Niezwykłą podróż" obejrzał milionowy widz! Biorąc pod uwagę wynik otwarcia, film stał się numerem jeden całego 2012 roku. Pokazy przedpremierowe "Hobbita", pierwszej części nowej trylogii, ruszyły podczas świąt Bożego Narodzenia, natomiast w premierowy weekend film zobaczyło 547 047 widzów. Jest to jedno z najlepszych otwarć ostatnich 20 lat w naszym kraju. - Mam nadzieję, że po raz kolejny uda mi się zabrać publiczność w wielką kinową podróż do Śródziemia - mówił Peter Jackson. Nadzieja ta właśnie zmieniła się w rzeczywistość, a w "wielką kinową podróż" masowo udają się Polacy! 

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni". Bilbo Bagginsa (Martin Freeman), hobbita kochającego ponad wszystko spokój domowego zacisza, zaskakuje niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa (Ian McKellen), który zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę (Richard Armitage). Przybysze snują plany odbicia skarbu ich przodków z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Pomimo sprzeciwu hobbita, Gandalf uznaje, że będzie on idealnym uzupełnieniem kompanii. Gdy ruszają  w drogę, Bilbo wciąż walczy z wątpliwościami i strachem, krasnoludy zaś nie do końca ufają nowemu towarzyszowi wyprawy. Wkrótce drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami; wędrowcy muszą bowiem przemierzyć ziemie zabójczych orków i goblinów. 

"Hobbit: Niezwykła podróż 3D" już w kinach!

do góry

 

Bilbo, Gandalf i szczęśliwa trzynastka już na święta!

11.12.12 [B.B.PR dla Forum Film]

Już wkrótce (od 25 grudnia), za sprawą Petera Jacksona ("Władca pierścieni") i pierwszej części nowej trylogii zrealizowanej według prozy J.R.R. Tolkiena - "Hobbit: Niezwykła podróż 3D", powrócimy do Śródziemia! Tym razem będzie to opowieść o wyprawie hobbita Bilbo Bagginsa oraz trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Gloin, Balin, Dwalin, Fili, Kili, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur), wspomaganych przez czarodzieja Gandalfa, do Samotnej Góry, opanowanej przez smoka Smauga. Trzynastu krasnoludów nie mogło pod żadnym pozorem mylić się widzom. Jackson tłumaczył: - Każdy z nich to niepowtarzalna indywidualność. To nie jest po prostu trzynaście ciut różniących się od siebie wariantów krasnoluda Gimli z "Władcy pierścieni". Początkowo martwiłem się o ich zróżnicowanie. Ale obsadziliśmy ich role aktorami o tak odmiennych charakterach i osobowościach, że podołali temu zadaniu bez trudu. Jako krasnoludy wnieśli do filmu cenny komediowy ton. Ich energia i całkowita niepoprawność wielu zachowań - to było to, o co nam chodziło. Niezwykle ważną postacią jest przywódca krasnoludów Thorin Dębowa Tarcza, grany przez Richarda Armitage'a (ur. 1971). Ten brytyjski aktor, obdarzony charakterystycznym, głębokim barytonem, zdobył uznanie publiczności rolami telewizyjnymi (seriale "North & South", "Robin Hood", "Tajniacy"). - Dla mnie to ktoś, kto przekroczył smugę cienia, lecz ma w sobie ciągle wigor i determinację - mówił o swym bohaterze. - Kieruje nim fatalistyczne przeczucie, że nie przeżyje wyprawy. To go jednak przed niczym nie powstrzymuje. Jego ojcu nie udało się odzyskać królestwa, zginął. Thorin pragnie odwetu i jest przekonany, że musi zwyciężyć - teraz albo nigdy!

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=1VBLm85WC5E&list=PLBFFEDB1EC847CE65&index=4&feature=plcp

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni". Bilbo Bagginsa (Martin Freeman), hobbita kochającego ponad wszystko spokój domowego zacisza, zaskakuje niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa (Ian McKellen), który zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę (Armitage). Przybysze snują plany odbicia skarbu ich przodków z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Pomimo sprzeciwu hobbita, Gandalf uznaje, że będzie on idealnym uzupełnieniem kompanii. Gdy ruszają w drogę, Bilbo wciąż walczy z wątpliwościami i strachem, krasnoludy zaś nie do końca ufają nowemu towarzyszowi wyprawy. Wkrótce drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami; wędrowcy muszą bowiem przemierzyć ziemie zabójczych orków i goblinów.

"Hobbit: Niezwykła podróż 3D" w kinach od 25 grudnia (przedpremierowo)!

do góry

 

"Hobbit": światowa premiera w Nowej Zelandii!

28.11.12 [B.B.PR dla Forum Film]

Dziś w Embassy Theatre w Wellington w Nowej Zelandii odbyła się uroczysta, światowa premiera filmu "Hobbit: Niezwykła podróż 3D" - pierwszej części nowej trylogii w reż. Petera Jacksona ("Władca pierścieni"), zrealizowanej według prozy J.R.R. Tolkiena. Stolicę Nowej Zelandii opanowała  "hobbitowa gorączka". Jak podaje Huffington Post, koszt premiery to 1,1 miliona dolarów nowozelandzkich (900 tysięcy USD)! Przygotowano liczący 500 jardów (blisko 460 metrów) czerwony dywan, po którym przeszli twórcy filmu, gwiazdy "Hobbita" i "Władcy pierścieni" oraz zaproszeni goście. Spodziewani byli m.in. Martin Freeman  (Bilbo Baggins), Sir Ian McKellen (Gandalf) i Andy Serkis (Gollum). Tysiące fanów pragnęło wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Turyści ściągali do Wellington z całego świata! Teraz Wellington jest na pewno "Środkiem Śródziemia". To nieoficjalna nazwa, czy też swoisty przydomek miasta, który ma funkcjonować m.in. na znaczkach pocztowych. Jak mówiła pani Celia Wade-Brown, burmistrz Wellington, to doskonała okazja, by miasto pokazało swą kreatywność i swoje możliwości: - To dla nas wielka szansa, by zabłysnąć na oczach całego świata. Z kolei reżyser Peter Jackson, sam mieszkaniec Wellington, deklarował: - Mówię to w imieniu hobbitów, krasnoludów, elfów i orków - to miasto zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. To tutaj zaczęła się nasza podróż. I tu chcemy świętować wypuszczenie "Hobbita" w świat.

Zwiastun można zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=1VBLm85WC5E&list=PLBFFEDB1EC847CE65&index=4&feature=plcp

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni". Scenariusz powstał nie tylko na podstawie głównej nitki fabularnej tolkienowskiego "Hobbita". Uwzględniono także informacje zawarte w przypisach do "Władcy pierścieni", które w powieści zajmują aż 125 stron i które rzucają światło na historię Śródziemia. Są tam odniesienia do czasów, w których rozgrywa się akcja "Hobbita". Jackson tłumaczył: - To materiał o wiele poważniejszy, w ciemniejszej tonacji, zbliżonej do "Władcy pierścieni". Chcieliśmy połączyć humor i wdzięk "Hobbita" z tłem nakreślonym w przypisach. Tak więc na ekrany kin powraca Bilbo Baggins, Gandalf, krasnoludy (aż 13!) i elfy oraz oczywiście Gollum. Zaczyna się nowa, wielka przygoda...

"Hobbit: Niezwykła podróż 3D" w kinach od 28 grudnia!

do góry